45583503 PET/CT | vēža diagnostika - Pacientu pieredze

RAKSTI UN PACIENTU PIEREDZE

Prostatas vēža pacienta pieredze

Prostatas vēzis

Vīrietis, 65 gadi, prostatas vēzis

Vienmēr esmu bijis uzmanīgs pret savu veselību, taču šoreiz jāsaka paldies sievas kundzei. Nezinu kāpēc biju iedomājies, ka urinēšanas traucējumi vīrietim manā vecumā ir normāla parādība un ar to samierinājos. Vairāk mani uztrauca nelielas, taču nepārejošas sāpes mugurā, tomēr centos sadzīvot arī ar tām, regulāri vingroju. Sieva gan tik ilgi urdīja, lai aizeju pie ārsta, ka beigu beigās paklausīju. Aizgāju pie ģimenes dakteres, kura nosūtīja mani veikt rindu ar analīzēm, tostarp arī uz PSA.

Prostatas vēzis , Metastāzes, ⁶⁸Ga-PSMA

Turpināt lasīt

Man ļoti (!) palīdzēja PET/CT izmeklējums!

PET-CT examination

Latvijā katru gadu aptuveni 11 000 iedzīvotāju pirmo reizi izdzird biedējošo diagnozi – vēzis. Dzīve sagriežas kājām gaisā – ko darīt, kā ārstēties, vai es izdzīvošu?

Ikviens, kuru skārusi šī slimība, zina, cik liela nozīme veselības atgūšanā ir agrīnai diagnostikai un efektīvām ārstēšanas metodēm. Taču situācija mūsu valstī ir absurda – medicīnai naudas allaž nepietiek, tāpēc ārstēšanās ar mūsdienīgiem un efektīviem medikamentiem bieži notiek

PET/CT, Vēža diagnostika, Pacientu stāsti

Turpināt lasīt

Zarnu vēža pacientes pieredze

Bowel cancer story

Sieviete, 69 gadi, resnās zarnas vēzis

Ar vēzi pirmo reizi iepazinos jau tālajā 1995. gadā, kad man atklāja olnīcu audzēju. Tā rezultātā man tika veikta operācija, kam sekoja ķīmijterapija. Visus šo gadus rūpīgi sekoju līdzi savai veselībai un veicu nepieciešamos izmeklējumus. Jau reizi šai ellei izgājusi cauri, cerēju, ka vēzis neatgriezīsies, taču tas atkal ir klāt, tikai citā formā. 

Vēža diagnostika, Zarnu vēzis, Radiologa-diagnosta komentārs

Turpināt lasīt

Izmeklējumā bija redzami tādi kā divi mazi jāņtārpiņi…

Cancer patient – two small fireflies

“Izmeklējuma laikā iegūtajos attēlos bija redzami tādi kā divi mazi jāņtārpiņi, kas zaigoja uz tumšā fona,” stāsta Sintija. Sieviete, kura pēc pārciestā ķīmijterapijas kursa cerēja saņemt ilgi gaidīto vēsti – ļaundabīgais krūts audzējs ir izskausts. Tomēr realitāte izrādījās cita. “Labi, ka paklausīju savam vīram un veicu šo smalko izmeklējumu.

PET/CT, Krūts vēzis

Turpināt lasīt

  • 1
  • 2

Sazinieties ar mums

Jautājumu gadījumā, sazināties ar mūsu klientu atbalsta centru.
Mūsu speciālists atbildēs, cik vien ātri iespējams, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā (darba dienās).

Nukleāras Medicinās Klīnikas Logotips
© Rīgas Stradiņa universitātes Nukleārās medicīnas klīnika