45583503 PET/CT | vēža diagnostika - Ko saka ārsts

RAKSTI UN PACIENTU PIEREDZE

Septiņi fakti par pozitronu emisijas tomogrāfiju (PET/CT)

Septiņi fakti par pozitronu emisijas tomogrāfiju (PET/CT)

1. Redzamas izmaiņas šūnu līmenī

Apvienojot vienā izmeklējumā divas diagnostikas metodes - pozitronu emisijas tomogrāfiju un datortomogrāfiju (PET/CT), uzreiz iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju gan par pacienta  kauliem, gan mīkstajiem audiem, orgāniem un limfmezgliem. Atšķirībā no klasiskām radioloģijas metodēm, piemēram, ultrasonogrāfijas, izmeklējumā papildus redzamas arī izmaiņas šūnu fizioloģiskajās īpašībās.

PET/CT, Vēža diagnostika

Turpināt lasīt

Vai krūts vēža pacientiem nepieciešama pozitronu emisijas tomogrāfija

Paciente ar krūts vēzi, kam PET/CT atklāja metastāzes kaulos, kas nebija redzamas ne datortomogrāfijā, ne scintigrāfijā. Iegūtā informācija pilnībā mainīja ārstēšanas taktiku.

Paciente ar krūts vēzi, kam PET/CT atklāja metastāzes kaulos, kas nebija redzamas ne datortomogrāfijā, ne scintigrāfijā. Iegūtā informācija pilnībā mainīja ārstēšanas taktiku.

Krūts vēzis ir biežākais ļaundabīgais audzējs sievietēm Latvijā un diemžēl arī biežākais mirstības cēlonis sievietēm darbspējīgā vecumā, tāpēc ļoti būtiski ir regulāri pārbaudīt krūšu veselību. Tas ir būtiski arī tad, ja ģimenē šī slimība nav bijusi, jo diemžēl jaunie saslimšanas gadījumi biežāk ir to sieviešu grupā, kurām rados krūts vēzis nav bijis.

Krūts vēzis

Turpināt lasīt

Zaļais koridors onkoloģijā

Profesore Dace Baltiņa un Lilita Roznere – Zaļais koridors onkoloģijā

Lilita Roznere

Nukleārās medicīnas ārste-radioloģe

Padomes sertificēta radioloģe ar specializāciju diagnosticējošās nukleārās medicīnas jomā. PET/CT pētniecības sadarbība ar Minhenes Tehniskās universitātes Nukleārās medicīnas nodaļu. Apmeklējusi daudzus PET/CT kursus un nukleārās medicīnas kongresus visā pasaulē.

Onkoloģisko slimību gadījumā svarīga ir agrīna diagnostika un savlaicīgi uzsākta ārstēšana, tādēļ „zaļais koridors” jeb iespēja saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus ātrākos termiņos ir būtisks uzlabojums veselības aprūpes organizēšanā.

Ārsta Pētera Apiņa saruna ar Veselības ministrijas galveno speciālisti onkoloģijā, Rīgas Stradiņa Universitātes profesori Daci Baltiņu un Rīgas Austrumu klīniskās Universitātes slimnīcas radioloģi, nukleārās medicīnas speciālisti Lilitu Rozneri par Zaļo koridoru onkoloģijā.

Kad pakavu dipoņa negarantē ieraudzīt zirgus (par neiroendokrinajiem audzējiem)

Haralds Plaudis

Šogad arī Latvija piepulcējās vairākām citām pasaules valstīm, 10. novembrī atzīmējot Starptautisko neiroendokrīno audzēju jeb NET dienu. Šai dienai par godu pie lielākās gājēju pārejas Latvijā, iepretim Brīvības piemineklim, norisinājās pasākums ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību šīs diagnozes atpazīstamībai un atbilstošas ārstēšanas lomai. Dažādu specialitāšu ārsti tikās un sarunājās ar garāmgājējiem, atbildot uz viņu jautājumiem, kā arī kopā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci aicināja izkrāsot vairākus zebru siluetus kā simbolu neiroendokrīno audzēju daudzveidībai. 

Neiroendokrīnie audzēji

Turpināt lasīt

PET/CT – diagnostikas metode, kas atrod vēzi visprecīzāk

pet-ct cancer diagnostic

Intervija ar "Nukleāras medicīnas klīnikas" radioloģi-diagnosti LILITU ROZNERI, kura strādā arī Latvijas Onkoloģijas centrā.

Dakter, vai tiešām PET/CT ir tik unikāla metode – pati precīzākā audzēju diagnostikā? Lasīju, ka ASV esot veikts pētījums: 24 000 pacientu noteica vēzi ar klasiskām metodēm – ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju, biopsiju –, un pēc tam viņus uzreiz pārbaudīja ar pozitronu emisijas tomogrāfu (PET/CT). Rezultātā 36% pacientu radikāli izmainīja ārstēšanu.

PET/CT, Ārsta viedoklis, Intervija

Turpināt lasīt

Sazinieties ar mums

Jautājumu gadījumā, sazināties ar mūsu klientu atbalsta centru.
Mūsu speciālists atbildēs, cik vien ātri iespējams, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā (darba dienās).

Nukleāras Medicinās Klīnikas Logotips
© Rīgas Stradiņa universitātes Nukleārās medicīnas klīnika