45583503 PET/CT | vēža diagnostika - Prostatas vēža diagnostika ar PET/CT kļūst precīzāka un pieejamāka

RAKSTI UN PACIENTU PIEREDZE

Prostatas vēža diagnostika ar PET/CT kļūst precīzāka un pieejamāka

Prostatas vēža diagnostika ar PET/CT kļūst precīzāka un pieejamāka

RSU Nukleārās medicīnas klīnika piedāvā prostatas vēža pacientiem efektīvāku un finansiāli pieejamāku PET/CT diagnostiku ar jaunu radiofarmaceitisko preparātu ¹⁸F-PSMA

Jaunais preparāts ¹⁸F-PSMA ir alternatīva radiofarmaceitiskajam preparātam ⁶⁸Ga-PSMA-11 un ir izstrādāts un ieviests sadarbībā ar Nukleārās medicīnas centru, Rīgas Stradiņa universitātes Radioloģijas zinātnisko laboratoriju un ārvalstu vadošajiem radioloģijas izpētes centriem un klīnikām. Jaunais preparāts ir jutīgāks pie zemāka PSA līmeņa, līdz ar to vēl ātrāk var nodrošināt precīzāku prostatas vēža diagnostiku ar PET/CT metodi.

Vitālijs Skrīvelis
“RSU Nukleārās medicīnas klīnika” SIA valdes loceklis

“Mēs esam investējuši gana daudz pūļu un resursu, lai padarītu PET/CT diagnostiku prostatas vēža pacientiem pieejamāku. Lai arī PET/CT ar PSMA ir precīzākā metode prostatas vēža metastāžu diagnostikā, kā arī slimības recidīva (atkārtošanās) diagnostikā un vizualizācijā, tomēr ne katrs, kam tā ir nepieciešama, var to atļauties. Diemžēl PET/CT ar PSMA šobrīd nav valsts apmaksāto pakalpojumu sarakstā, bet ļoti ceram, ka tuvākajā nākotnē tas mainīsies. Šobrīd mums ir izdevies padarīt PET/CT diagnostiku prostatas vēža pacientiem pieejamāku, vienlaikus uzlabojot diagnostikas precizitāti, ieviešot jaunu radiofarmaceitisko preparātu ¹⁸F-PSMA. Prostatas vēža diagnostika ar PET/CT ar PSMA metodi nav no lētajām, tomēr šis izmeklējums ļauj ietaupīt ievērojamus finanšu līdzekļus, laiku un mazināt riskus pacienta veselībai, palīdzot izvērtēt dažādu iespējamo ārstēšanas metožu prognozējamo efektivitāti un lietderību.”

Prostatas vēzis , ⁶⁸Ga-PSMA, ¹⁸F-PSMA

Sazinieties ar mums

Jautājumu gadījumā, sazināties ar mūsu klientu atbalsta centru.
Mūsu speciālists atbildēs, cik vien ātri iespējams, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā (darba dienās).

Nukleāras Medicinās Klīnikas Logotips
© Rīgas Stradiņa universitātes Nukleārās medicīnas klīnika