45583503 PET/CT | vēža diagnostika - Jaunumi un raksti

RAKSTI UN PACIENTU PIEREDZE

Prostatas vēža diagnostika ar PET/CT kļūst precīzāka un pieejamāka

Prostatas vēža diagnostika ar PET/CT kļūst precīzāka un pieejamāka

RSU Nukleārās medicīnas klīnika piedāvā prostatas vēža pacientiem efektīvāku un finansiāli pieejamāku PET/CT diagnostiku ar jaunu radiofarmaceitisko preparātu ¹⁸F-PSMA

Jaunais preparāts ¹⁸F-PSMA ir alternatīva radiofarmaceitiskajam preparātam ⁶⁸Ga-PSMA-11 un ir izstrādāts un ieviests sadarbībā ar Nukleārās medicīnas centru, Rīgas Stradiņa universitātes Radioloģijas zinātnisko laboratoriju un ārvalstu vadošajiem radioloģijas izpētes centriem un klīnikām. Jaunais preparāts ir jutīgāks pie zemāka PSA līmeņa, līdz ar to vēl ātrāk var nodrošināt precīzāku prostatas vēža diagnostiku ar PET/CT metodi.

Prostatas vēzis , ⁶⁸Ga-PSMA, ¹⁸F-PSMA

Turpināt lasīt

Papildināts indikāciju saraksts uz valsts apmaksāto PET/CT vēža diagnostiku

Papildināts indikāciju saraksts uz valsts apmaksāto PET/CT vēža diagnostiku

Nacionālais veselības dienests apmaksā pozitronu emisijas datortomogrāfijas izmeklējumus, ja par to lēmis ārstu konsīlijs (ne mazāk kā 3 ārsti, tai skaitā radiologs) pie sekojošām diagnozēm:

  • krūts vēža gadījumā – distālo metastāžu izslēgšanai ļaundabīgā audzēja III stadijā;
  • bronhu, plaušu vēža gadījumā – ļaundabīgā audzēja I-III stadijai;
  • resnās un taisnās zarnas vēža gadījumā – iepriekš diagnosticētu (nosūtījumam pievienota informācija par konstatēto atradni) distālu metastāžu novērtēšanai potenciāli operējamiem pacientiem;
  • melanomas gadījumā – ļaundabīgā audzēja III vai IV stadijai;
  • limfoīdo audu ļaundabīgo audzēju gadījumā;
  • mielomas ekstramedulāras diseminācijas gadījumā;
  • sēklinieku audzēju, neseminomas gadījumā, ja tiem plānotā autologa cilmes šūnu transplantācija vai kontrole pēc tās;
  • Kastelmana slimības gadījumā;
  • bērniem ar ļaundabīgu audzēju
  • bērniem ar refraktāru fokālu epilepsiju un gadījumos, kad citi izmeklējumi (piem., video EEG monitorēšana) norāda uz iespējamu vienu epileptogēnu perēkli, tomēr MRI izmeklējuma rezultāti ir negatīvi vai pretrunīgi un pārliecinoša viena perēkļa pazīmes nav ieraugāmas.

Pozitronu emisijas tomogrāfijas ar datortomogrāfiju (turpmāk – PET/DT) izmeklējums tiek veikts, pamatojoties uz VSIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, VSIA „Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca”, PSIA „Daugavpils reģionālā slimnīca”, PSIA „Liepājas reģionālā slimnīca”, VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” izsniegtu nosūtījumu, aizpildot DIENESTA tīmekļvietnē www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Līgumpartneriem” esošo veidlapu “Nosūtījums pozitronu emisijas datortomogrāfijas ambulatoram izmeklējumam”, ja par šī izmeklējuma nepieciešamību ir lēmis ārstu konsīlijs (ne mazāk kā 3 ārsti, t.sk radiologs), veicot ļaundabīgo audzēju sekundāro diagnostiku, kas noteikta Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē www.vmnvd.gov.lv

2020. gada 1. maijs

PET/CT, Vēža diagnostika, Valsts apmaksāti pakalpojumi

Septiņi fakti par pozitronu emisijas tomogrāfiju (PET/CT)

Septiņi fakti par pozitronu emisijas tomogrāfiju (PET/CT)

1. Redzamas izmaiņas šūnu līmenī

Apvienojot vienā izmeklējumā divas diagnostikas metodes - pozitronu emisijas tomogrāfiju un datortomogrāfiju (PET/CT), uzreiz iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju gan par pacienta  kauliem, gan mīkstajiem audiem, orgāniem un limfmezgliem. Atšķirībā no klasiskām radioloģijas metodēm, piemēram, ultrasonogrāfijas, izmeklējumā papildus redzamas arī izmaiņas šūnu fizioloģiskajās īpašībās.

PET/CT, Vēža diagnostika

Turpināt lasīt

Valsts apmaksāta PET/CT vēža diagnostika

Iespējams veikt valsts apmaksātu PET/CT vēža diagnostiku ar 18F-FDG

Ar 20.07.2018. SIA “RSU Nukleārās medicīnas klīnikā” ir iespējams veikt valsts apmaksātu PET/CT vēža diagnostiku ar ¹⁸F-FDG.

PET/CT izmeklējums tiek veikts ļaundabīgo audzēju sekundārajā diagnostikā, pamatojoties uz VSIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, VSIA „Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca”, PSIA „Daugavpils reģionālā slimnīca”, PSIA „Liepājas reģionālā slimnīca”, VSIA „Piejūras slimnīca”, izsniegtu nosūtījumu, ja par šī izmeklējuma nepieciešamību ir lēmis ārstu konsīlijs, pie šādām indikācijām:

PET/CT, Vēža diagnostika, Valsts apmaksāti pakalpojumi

Turpināt lasīt

Vai krūts vēža pacientiem nepieciešama pozitronu emisijas tomogrāfija

Paciente ar krūts vēzi, kam PET/CT atklāja metastāzes kaulos, kas nebija redzamas ne datortomogrāfijā, ne scintigrāfijā. Iegūtā informācija pilnībā mainīja ārstēšanas taktiku.

Paciente ar krūts vēzi, kam PET/CT atklāja metastāzes kaulos, kas nebija redzamas ne datortomogrāfijā, ne scintigrāfijā. Iegūtā informācija pilnībā mainīja ārstēšanas taktiku.

Krūts vēzis ir biežākais ļaundabīgais audzējs sievietēm Latvijā un diemžēl arī biežākais mirstības cēlonis sievietēm darbspējīgā vecumā, tāpēc ļoti būtiski ir regulāri pārbaudīt krūšu veselību. Tas ir būtiski arī tad, ja ģimenē šī slimība nav bijusi, jo diemžēl jaunie saslimšanas gadījumi biežāk ir to sieviešu grupā, kurām rados krūts vēzis nav bijis.

Krūts vēzis

Turpināt lasīt

Sazinieties ar mums

Jautājumu gadījumā, sazināties ar mūsu klientu atbalsta centru.
Mūsu speciālists atbildēs, cik vien ātri iespējams, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā (darba dienās).

Nukleāras Medicinās Klīnikas Logotips
© Rīgas Stradiņa universitātes Nukleārās medicīnas klīnika