45583503 PET/CT | vēža diagnostika - PET/CT vēža diagnostika

PIETEIKTIES PAKALPOJUMAM

PIETEIKTIES VAI PIEPRASĪT CENU

PET/CT (PET/CT) vēža diagnostikai

PET/CT (PET/CT) diagnostikas veidi

¹⁸F-FDG PET/CT
¹⁸F-PSMA PET/CT
⁶⁸Ga-PSMA-11 PET/CT

Valsts apmaksāta PET/CT (PET/СT) diagnostika tiek veikta:

 • personām no 18 gadu vecuma – ja ir ļaundabīgs krūts, plaušu, resnās un taisnās zarnas audzējs, melanoma, kā arī ar hematologu konsīlija lēmumu – limfoīdo audu ļaundabīgo audzēju un mielomas ekstramedulāras diseminācijas gadījumā;
 • bērniem – ar bērnu hematoonkologu konsīlija lēmumu.
PET/CT metodes priekšrocības
PET/CT metode ļoti labi atpazīst jau dažus milimetrus sīku, ļaundabīgu audu veidojumu, turklāt to bieži atklāj agrīnāk, kad vēzis vēl nav redzams ar citām diagnostikas metodēm. PET/CT izmeklējumā tiek iegūta precīza informācija par audzēja šūnu funkcionālo dabu – kur tas atrodas, cik liels, lēni augošs vai agresīvs, vai kaut kur ir izplatījušās metastāzes. PET/CT spēj agrīni noteikt staru un ķīmijterapijas efektivitāti Ja ir aizdomas, ka pēc ārstēšanās vēzis ir atgriezies (recidīvs), tad PET/CT izmeklējums to parāda visagrīnāk.
Pie kādām onkoloģiskām saslimšanām visbiežāk izmanto PET/CT?
Visbiežāk PET/CT izmanto pie Hodžkina un ne-Hodžkina limfomām, krūts vēža, kolorektālā un plaušu vēža, kā arī pie prostatas, dzemdes un dzemdes kakla un olnīcu vēža, pie kuņģa un barības vada vēža, pie aizkuņģa dziedzera vēža, melanomas un sarkomas gadījumos, kā arī meklējot nezināmas lokalizācijas vēzi u.c. Tomēr katrs gadījums ir individuāls, un pirms izmeklējuma obligāti nepieciešama konsultācija ar ārstu, lai noteiktu, vai procedūra ir nepieciešama!
PET/CT izmeklējuma gaita soli pa solim
 • Ierodoties “RSU Nukleārās medicīnas klīnka”, jūs piereģistrēs centra administratore un izskaidros procedūras norisi.
 • Pēc reģistrēšanās jums būs konsultatīva saruna ar ārstu radiologu.
 • Pēc ārsta konsultācijas jūs tiksiet sagatavots procedūrai - medmāsa nomērīs jūsu auguma garumu, nosvērs, vēnā ievadīs katetru un aizvedīs uz palātu.
 • Tālākās procedūras laikā jums vēnā tiks injicēts tieši jūsu saslimšanai specifiski sagatavots nekaitīgs radiofarmaceitiskais preparāts.
 • Pēc injekcijas jums būs nepieciešams vismaz 1 stundu mierīgi gulēt. Šajā laikā jums obligāti jāatrodas miera stāvoklī, jāapsedzas ar segu (nedrīkst būt auksti) un jāizdzer 1l ūdens (jāizdzer viss ūdens daudzums, kas tiks iedots). Ja nepieciešams doties uz tualeti, tas pieļaujams, kad pagājušas vismaz 20 minūtes pēc preparāta ievadīšanas. Apmēram 50-55 minūtes pēc injekcijas, obligāti urīnpūslis jāiztukšo atkārtoti!
 • Kad radiofarmaceitiskais preparāts būs vienmērīgi izplatījies jūsu organismā, personāla pavadībā jūs dosieties uz skenēšanas kabinetu.
 • Personāls jums palīdzēs apgulties un ieņemt pareizu izmeklējuma stāvokli – guļus uz muguras, rokas novietotas aiz galvas, ceļgali saliekti.
 • Tālāk sekos skenēšanas procedūra PET/CT iekārtā, kas, atkarībā no jūsu izmeklējuma veida, ilgs 20-40min.
 • Pēc izmeklējuma vēlams vēl 20 minūtes uzkavēties reģistratūrā. Aicinām pēc procedūras turpināt pastiprināti uzņemt šķidrumu, lai veicinātu radiofarmaceitiskā preparāta izvadi no organisma.
Kā pieteikties PET/CT izmeklējumam?

1 Aizpildiet pieteikuma formu

Aizpildiet pieteikuma formu elektroniski, un pievienojiet ieskenētu ārsta nosūtījumu. PET/CT izmeklējumu veic tikai ar ārsta nosūtījumu NOSŪTĪJUMS PET/CT IZMEKLĒJUMAM. Ja Jums nosūtījuma nav, tad iespējams konsultēties pie RSU Nukleārās medicīnas klīnikas ārsta onkologa, kas nepieciešamības gadījumā nosūtīs uz PET/CT izmeklējumu. Pieteikties uz ārsta onkologa konsultāciju.

2 Saskaņojiet ar klīnikas klientu servisu Jums piemērotāko izmeklējuma laiku

Pēc jūsu pieteikuma saņemšanas mēs ar Jums sazināsimies 24 stundu laikā (darba dienās) un vienosimies par piemērotāko izmeklējuma laiku. Kā arī atbildēsim uz Jūsu jautājumiem.

3 Veiciet apmaksu

Kolīdz mēs saņemsim Jūsu pieteikumu, un vienosimies par Jums piemērotāko izmeklējuma laiku, mēs Jums elektroniski nosūtīsim priekšapmaksas rēķinu. Klīnikā nav iespējams norēķināties skaidrā naudā vai ar bankas kartēm.

4 Ierodieties uz izmeklējumu iepriekš saskaņotajā laikā

Uz izmeklējumu jāierodas savlaicīgi. Būtiski ir veikt visus sagatavošanās pasākumus un ievērot visus nosacījumus, ar kuriem Jūs varat iepazīties pacienta ceļvedī (kas jāzin pirms un pēc PET/CT izmeklējuma) un pildot nosūtītāj ārsta norādījumus. Ja Jums rodas neskaidrības, lūdzu sazinieties ar mums.
PET/CT pieteikuma anketa
1000 rakstzīmes atlikušas
Pievienot datnes

Sazinieties ar mums

Jautājumu gadījumā, sazināties ar mūsu klientu atbalsta centru.
Mūsu speciālists atbildēs, cik vien ātri iespējams, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā (darba dienās).

Nukleāras Medicinās Klīnikas Logotips
© Rīgas Stradiņa universitātes Nukleārās medicīnas klīnika